• IDEME NA VÝLET - DOMAŠA

• fotky pre potešenie...

Domaša, Domaša Ty si pýcha naša - spieva skupina Drišľák. 20.6.2022 dlho očakávaný deň - školský výlet smer DOMAŠA A OKOLIE.Už od rána deti boli nedočkavé, hlavne cesta autobusom. Naša prvá zastávka bola PRIEHRADA DOMAŠA, kde sme si spoločne pozreli hrádzu vodného diela. VÝLETNÁ LOĎ BOHÉMIA- počas hodinovej plavby sme sa dozvedeli množstvo informácií o histórií vodného diela, hovorené slovo striedala hudba. Z oblasti Dobrá sme sa presunuli na oblasť EVA - HOTEL ZÁTOKA, kde deti a rodičov okrem obeda čakalo zábavné popoludnie(kúpanie, autíčka, skákací hrad, penová show, cukrová vata). Na Domašu prišla aj záchranná služba Life Star Emergency,ktorá ukázala deťom a dospelým ako postupovať, ak by nastala situácia , že sa niekto topí, ako podať prvú pomoc. V podvečer unavení, šťastní sme sa vrátili domov ale hlavne zdraví sme prežili krásny slnečný deň spolu.

• OCENÁRIUM - ŽIVOT V OCEÁNE

• Napriek tomu, že oceán je ďaleko v našej Materskej škole bol veľmi blízko.

Vďaka mobilnému ocenáriu, mohli deti vidieť ďaleko ale zároveň blízko vodný svet oceánu a život v ňom. Super zážitok.

• DIVADELNÉ PREDSTAVENIE HOKI POKI

• Krásne divadelné predstavenie mali naše deti s HOKI POKI s názvom CHLEBÍK. HOKI POKI hravou a poučnou formou vysvetlili deťom, ako je chlebík pre náš život dôležitý a aká je jeho cesta dlhá, kým sa dostane na náš stôl, od malého semienka až k dobrému pekárovi, aby pre nás upiekol dobrý,voňavý chlebík. Divadelné predstavenie bolo nielen pre deti ale aj pre nás dospelých krásne, milí, ale hlavne poučné. Už teraz sa tešíme na ďalšie predstavenie.

• MEDZINÁRODNÝ DEŇ DETÍ

• Prvý jún,  je medzinárodným dňom- deň, ktorý patrí všetkým deťom tešia sa malé a veľké deti.

Dieťa je najkrajší dar v živote človeka. Čo iné by v tento krásny deň mohlo byť pre dieťa krajšie, ako vrúcne objatie rodičov, bozk na líčko a úsmev na ich detských tváričkách. Aj my v našej MŠ sme sa dlho pripravovali na tento deň, aby sme mohli vyčarovať úsmev na ich tváričkách a myslím, že sa nám to podarilo. Už od rána deti boli nedočkavé, čo sme si pre nich pripravili, aké prekvapenie. Po desiate sme sa vybrali na školský dvor, kde deti čakal nafukovací hrad, športové disciplíny, prišli  ujovia policajti na policajných autách ale aj so svojimi psíkmi, ktorí deťom aj dospelým ukázali akých majú šikovných psov. Z Vranova k nám prišli zaspievať aj teta Betka , ujo Peter a ujo Maroš krásnu rozprávku o Vranove. Na záver deti boli odmenené medailou a sladkým balíčkom. O dobrú náladu sa postaralo slniečko, množstvo atrakcií, odmien, hier, veď posúďte sami. Prajem všetkým detičkám, nielen v tento deň, ale po všetky dni, aby mali  šťastné a spokojné detstvo.

Za tento deň veľké ĎAKUJEM patrí:

Kolektívu MŠ

Zamestnancom Obecného úradu