• ORGANIZAČNÉ POKYNY NA ŠKOLSKÝ ROK 2023/2024

• Pyžamo- Hrebeň
              • Hygienické vreckovky - 1 celé balenie odovzdať pani učiteľke
              • Vlhčené utierky – 1 balenie odovzdať pani učiteľke
              • Náhradné oblečenie pre deti - uložiť do skrinky svojho dieťaťa

10 € - v cene sú pracovné zošity  a farbičky- iba staršie deti

10 € na výtvarné a pracovné potreby, ktoré deti budú používať počas celého školského roka - staršie aj mladšie deti

Všetky veci, ako sú prezuvky, pyžamo,hrebeň  je potrebné označiť menom dieťaťa !

Zoznam staršej a mladšej skupiny nájdete na nástenke v MŠ.

Organizačné pokyny k začiatku nového školského roka 2023/2024 pre rodičov

Prevádzka MŠ je od 06:30 hod.- 16:00 hod.

Vaše dieťa je potrebné priviesť do MŠ do 08:00 hod, nakoľko sa v tom čase vchod  uzamyká, ukončuje sa schádzanie detí a nahlasuje dochádzka detí na stravu.

Prosíme Vás o rešpektovanie tohto času tak, aby nevznikali nedorozumenia spojené so stravou.

Neúčasť dieťaťa v MŠ je potrebné nahlásiť písomnou formou cez aplikáciu ttps://msniznyhrusov.edupage.org do 7:00 hod. v deň chýbania alebo sms správou na telefónom čísle 0918 614 811.

Deti majú zabezpečenú stravu už v prvý deň - desiata, obed, olovrant. Do MŠ je zakázané nosiť si vlastné potraviny, jedlo vodu, žuvačky! Pitný režim počas celého dňa majú deti v MŠ zabezpečený. V každej triede je  nádoba s pitnou vodou a pohár s menom dieťaťa.

7€-ÚNV-príspevok v MŠ uhrádzajú rodičia za dieťa  bankovým prevodom na účet VÚB SK 7702000000003767886058 do 25. dňa v mesiaci. Pri platbe je potrebné napísať mesiac, za ktorý platíte a meno dieťaťa.

Príspevok v materskej škole na základe rozhodnutia zriaďovateľa sa neuhrádza za dieťa:

a) ktoré má prerušenú dochádzku do materskej školy na viac ako 30 kalendárnych dní po sebe nasledujúcich v danom mesiaci z dôvodu choroby alebo rodinných dôvodov preukázateľným spôsobom,

b) ktoré má jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky (neplatia predškoláci)

c) ak zákonný zástupca dieťaťa predloží riaditeľovi materskej školy doklad o tom , že je   poberateľom  dávky v hmotnej núdzi a príspevkov k dávke v hmotnej núdzi,

d) ktoré je umiestnené v zariadení na základe rozhodnutia súdu.

Vyzdvihnúť svoje deti si môžte od 15:00 do 16:00.

Pokiaľ rodič potrebuje svoje dieťa vyzdvihnúť na obed je potrebné  sa dohodnúť ráno s pani učiteľkou v triede.

Posteľné prádlo a uteráčiky, zabezpečuje MŠ.

Prípadné potravinové a iné alergie je potrebné nahlásiť učiteľke , vedúcej školskej jedálne.

Pri prvom vstupe dieťaťa do MŠ je potrebné vypísať tlačivá:

• Súhlas so spracovaním osobných údajov
              • Potvrdenie o bezinfekčnosti prostredia

Všetky potrebné tlačivá nájdete v priestoroch MŠ.