• VESELÉ TEKVIČKY

• Koniec októbra a začiatok novembra, je to čas kedy sa vyrezávajú tekvice. V našej MŠ deti  namiesto vyrezávania spolu s pani učiteľkami realizovali rôzne aktivity a tekvičky strihali, lepili, maľovali, skladali kde vytvárali krásne rozpávkové tekvičky. No posúďte sami, nie sú  krásne tie naše tekvičky?

• DIVADELNÉ PREDSTAVENIE HOKI - POKI

• Našu Materskú školu opäť navštívili dvaja známi HOKI - POKI s divadelným predstavením BACILKO A VITAMÍNY. Predstavenie bolo veľmi poučné, deti pozorne počúvali ako sa majú starať o svoje zdravie, jesť málo čokolády a veľa vitamínov, ovocia a zeleniny, nielen počas zimných mesiacoch ale počas celého roka. Na záver si deti spoločne s HOKI a POKI  zatancovali. Už teraz sa tešíme na ďalšie vystúpenie.

• OKTÓBER- MESIAC ÚCTY K STARŠÍM

• OKTÓBER - druhý jesenný mesiac a zároveň je to mesiac úcty k starším. Aj my v našej MŠ sme chceli vyjadriť lásku k starým rodičom, tak sme spoločne s deťmi vyrobili malý darček, ktorý je z papiera, ale vyrobený z lásky. Nájdite si prosím čas, urobte si teplý čaj so svojimi vnúčatami, lebo ako sa v básni píše niet krajšieho pohladenia ako je pohladenie starej mamy a starého otca.

• JESENNÉ PRÁZDNINY

• Vážení rodičia,oznamujeme Vám, že prevádzka Materskej školy so súhlasom zriaďovateľa bude počas jesenných prázdnin od 28.10.2022 do 31.10.2022 prerušená. Nástup detí do MŠ bude 2.11.2022.

• EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY

• Európsky týždeň mobility prebieha každý rok od 16. do 22. septembra a umožňuje mestám, obciam a rôznym inštitúciám vyskúšať si alternatívy trvalo udržateľnej dopravy.

A tento rok sa naša Materská škola zapojila do kampane Európského týždňa mobility. Deti počas tohoto týždňa spolu s pani učiteľkami realizovali rôzne aktivity o dopravnej výchove, dopravných prostriedkov, dopravných značkách.Ako chodci a kolobežkári si  vyskúšali, aké to je byť súčasťou dopravnej premávky.Veríme, že si deti z týchto aktivít odniesli veľa ponaučenia.