• MLIEČNY DEŇ V NAŠEJ MŠ

• Mliečko, mliečko, to je veda,bez neho sa vyrásť nedá.

Bez neho vraj budem malý,nebudem mať žiadne svaly.

Nebudem mať zuby zdravé,ani pevné kosti práve.

Slabé zdravie, žiadne sily,to veru nie, moji milí.

Cieľom tejto aktivity sme prezentovali mlieko ako dôležitý zdroj výživy, spoznávali sme mliečne výrobky, ktoré sa vyrábajú z mlieka. S deťmi sme vyrábali rôzne kravičky, čelenky, či už lepením, strihaním, modelovaním.Samozrejme nechýbali ani mliečne dobroty z našej kuchyne, ktoré pre deti pripravili naše tety kuchárky. Deti prežili krásme mliečne dopoludnie s kravičkou a syrom BABYBEL. Ďakujeme Syráreň BEL Michalovce a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

• EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY

• Aj tento rok sa naša Materská škola zapojila do Eúropského týždňa mobility.Témou tohto ročníka bolo ŠETRI ENERGIU. Počas tohto týždňa sme s deťmi realizovali rôzne aktivity o dopravnej výchove, dopravných značkách,  deti prichádzali v doprovode svojich rodičov peši, na bicykloch do Materskej školy.Ďakujeme, že ste nechali svoje auto doma a tak sme sa spoločne zapojili do aktivít materskej školy.

• RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

• Milí rodičia, srdečne Vás pozývame na rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 21.9.2023 o 16:00 hod. v priestoroch Materskej školy.

Program:

1. Otvorenie školského roka 2023-2024
              2. Adaptácia dieťaťa do MŠ a povinné predprimárne vzdelávanie
              3. Organizačné pokyny vedúcej školskej jedálne
              4. Oboznámenie sa so školským poriadkom a aktivitami v MŠ
              5. Doplňujúce voľby členov do ZRPŠ
              6. Rôzne-diskusia
              7. Záver

• Vitajte v našej Materskej škole

• Aha deti, včielka letí nové deti zvoláva.

Poďte ďalej milé deti, budeme sa spolu hrať,

spinkať, učiť, zabávať.

Vitajte v našej škôlke.

Vitajte v našej škôlkárskej rodine milé deti. Zvlášť chceme privítať nové detičky, ktoré prvý krát vstúpili do našej materskej školy do krásneho jesenného prostredia, hoci vonku je ešte stále leto.Aj keď prvé dni boli so slzičkami, veríme, že ďalšie dni budú len s úsmevom. Čaká na Vás svet plný hier, rozprávok, priateľstva, svet nového poznávania. Prajeme Vám veľa úspechov a radosti z každého dňa, ktorý strávite v našej materskej škole.

Kolektív Materskej školy