• Týždeň mobility

• Obec Nižný Hrušov je zapojená do Európskeho týždňa mobility, ktorý sa uskutoční do 22.9. 2019. Témou tohto roku je bezpečná chôdza a cyklistika. Patrí k 51 zapojeným mestám a obciam. Prosíme rodičov, aby podporili tento projekt zaslaním fotografie na prechode pre chodcov minimálna skupinka 4 osôb s jasným dôkazom, že je to fotené v Nižnom Hrušove /v pozadí nech sa nachádza niečo typické pre našu obec/ a zverejnite s heslom: Európsky týždeň mobility Nižný Hrušov na FB stránke obce Nižný Hrušov – zapojení budú odmenení. Ďakujeme.

• Oznam pre rodičov

• Riaditeľka MŠ v Nižnom Hrušove so súhlasom zriaďovateľa oznamuje rodičom, že v čase od 1.júla 2019 do 31.augusta 2019, bude prevádzka v MŠ prerušená. Nástup do MŠ bude 2.septembra 2019.

• Rozlúčka s predškolákmi

• Začali sme maličkí, končíme ho veľkí. Vyletíme do leta ako z úľa včielky. Z úľa, v ktorom múdreli naše detské čielka, bola nám v ňom kráľovnou pani učiteľka. Začali sme maličkí, trochu sme sa báli, dobre sa nám vodilo radi nás tu mali....

Veľké ďakujem: Obchodný dom Tesco v zastúpení pani Z. Fenčákovej, Obchodný dom Mobelix pánovi D. Dvořákovi, Pivovar Šariš - K. Čopovej, Poisťovňa UNIQA - D. Krišovej, AVON - p. Pavúkovej, pánovi M. Jurekovi, pani E. Sopkovej, pánovi M. Hakošovi, pánovi V. Bakajsovi, Čokoládovni EVA. Balíčky plné sladkosti - Poisťovňa AXA - M. Horčovej.

Slávnostná rozlúčka predškolákov s MŠ bude dňa 25.6.2019 o 9.30 hod. v priestoroch MŠ.

• Olympiáda nás spája

• Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí ZŠ v spolupráci s MŠ usporiada dňa 4. júna 2019 športové dopoludnie pod názvom "Olympiáda nás spája". Detí čakajú športové hry, súťaže, sladká odmena a bude aj pitný režim.

MŠ ďakuje starostovi obce Jánovi Fenčákovi za balíčky  pre deti pri príležitosti ich sviatku MDD, Milošovi Barkócimu za vodu pre deti, Michalovi Hakošovi za prívesky na kľúč a obchodnému domu Mobelix za balóny. Zároveň chceme poďakovať Simone Hamašovej za kancelárske papiere. Ďakujeme.

• Do školy na bicykli

• Mesiac máj je aj mesiacom cyklistickej dopravy. Kampaň "Do školy na bicykli" je zameraná na podporu bezpečnej cyklistiky. Aj naša MŠ sa zapojila do tejto kampane a tým podporila bezpečnosť cyklistiky na cestnej premávke. Upozorňovali sme ich, ako sa majú správať na ceste, keď idú na bicykli alebo na kolobežke. Do MŠ sa dá prísť nie len autom, ale aj na bicykli, či kolobežke spolu s rodičmi.

• Poďakovanie

• Materská škola Nižný Hrušov ďakuje tým, ktorí finančne prispeli k výzdobe príležitosti DŇA MATIEK: Ďakuje Obecnému úradu - starostovi Jánovi Fenčákovi, Poistovni UNIQA - Daniele Krišovej, Kvety - Vladislavovi Bakajsovi a Jurajovi Jurekovi.

Zároveň chceme poďakovať obchodnému domu Tesco v zastúpení p. Zlatici Fenčákovej, ktorá priniesla deťom darčeky, ktoré budú použité na akciách pre deti.

• Talent z MŠ Nižný Hrušov

• Naša malá tanečníčka Natálka Krajňáková, žiacka staršej skupiny sa zúčastnila súťaže SÚTTŠ - v Žiline v latinskoamerických tancoch a štandartných tancoch v skupine detí do 6 rokov v pároch. Prajeme jej veľa úspechov, aby si vytancovala čo najviac ocenení. Blahoželáme

• Špeciálny prístup

• Keď chceme byť múdri a s nami celý svet, učme ľudí. Učiť nie, aby sme učili, ale aby vedeli. Vedieť nie, aby vedeli, ale aby položili ruku k činu
          • Vieme ako na to

• Človek nemiluje deti, pretože sú to deti, ale zamiluje si ich skrze náklonnosť, ktorá vzniká pri ich výchove.